Біз сыбайлас жемқорлықсыз әлем үшін

Минкесер орта мектебінде учаскелік полиция инспекторы полиция капитаны Е.К.Шаришевтің қатысуымен 8-9-10-11 сынып оқущшылары арасында «Біз сыбайлас жемқорлықсыз әлем үшін» атты әңгіме өтті. Әңгіме диалог түрінде өткізілді. Біз сыбайлас жемқорлық пен парақорлық деген не екенін айттық. Оқушылар сыбайлас жемқорлықтың пайда болу себептерімен танысты, Үкімет оған қарсы күрес бойынша қандай шаралар қабылдап жатқанын білді, осы мәселеге қатысты өз пікірлері мен ұстанымдарын білдірді.

Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс – қимыл-Қазақстан саясатының аса маңызды стратегиялық басымдығы. Бұл жұмыс Минкесер орта мектебінде Рухани-адамгершілік және азаматтық-патриоттық тәрбие контекстінде мақсатты және жүйелі түрде жүргізіледі. Сынып жетекшілері сынып сағаттарын, «дөңгелек үстелдерді», ойындарды, конкурстарды, кездесулерді өткізеді.

Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес-бұл бүкіл қоғамның, әрбір азаматтың дело. Студенттерде сыбайлас жемқорлыққа қарсы мәдениет болмаған жағдайда сыбайлас жемқорлыққа қарсы тұрақты иммунитетке және оны көпшілік алдында айыптауға қол жеткізу мүмкін емес.

Мұғалім жұмысының негізі «Заң», «Әділет», «Теңдік»деген негізгі ұғымдар болып табылады. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы мінез-құлық білім берудің барлық деңгейлерінде қалыптасуы тиіс. Тек осылай ғана студенттердің сыбайлас жемқорлыққа қарсы санасын қалыптастыруға болады және бұл оларға қазіргі қоғамда барабар әлеуметтенуге мүмкіндік береді.

0 0 votes
Notify of

Қосымша ақпарат көздері

Would love your thoughts, please comment.x